Що таке контузія і чому це не просто “оглушення після вибуху” — тема нового випуску циклу “Точка дотику”.
Неврологиня та психотерапевтка Тетяна Толочик пояснила як проявляється контузія, які її симптоми та чому важлива підтримка людей поруч:
“Контузія — це не лише легка черепно-мозкова травма. Це комбінація струсу головного мозку і акубаротравми, що виникає під дією надзвичайно високого тиску та звуків великої інтенсивності на середнє і внутрішнє вухо. Це часто спричиняє порушення слуху, рівноваги і серйозні зміни у психофізіологічному стані людини”, — розповідає Тетяна Толочик.
Вона наголосила, що вибухова хвиля — це потужний і стрімкий потік повітря високого тиску та інтенсивного звуку, який має комбінований вплив на мозок. Насамперед, механічний: струс, зміщення, ротація структур мозку в межах черепної коробки. Але є й інші аспекти впливу:
“Друге — акустичне ураження. Звук понад 140–160 дБ і високий тиск вражають середнє і внутрішнє вухо. Це, зазвичай, проявляється розривом барабанної перетинки, пошкодженням слухових кісточок, які знаходяться в середньому вусі, порушенням роботи звукосприймаючого апарату. У підсумку — це викликає стійкі порушення слуху та вестибулярної функції”, — пояснює лікарка.
Окрім цього, вибухова хвиля залишає глибокі нейрохімічні та нейроімунологічні порушення у структурах мозку.
Проєкт створений у співпраці Суспільного з Оперативним командуванням “Захід” і покликаний стати точкою дотику, де з’являється розуміння між військовими та цивільними.
Якими є ознаки контузії у гострий період, що таке посткомоційний синдром і яким є лікування та реабілітація — дивіться у відеоверсії випуску “Точка дотику” вище.