Про деталі Суспільне Культура повідомили у пресрелізі кампанії.

В Україні Місяць обізнаності про ментальне здоров’я пройде під закликом віднайти свої сенси, які працюють як внутрішні опори.

У центрі кампанії — оновлена платформа “Ти як?”, а сенси як теплі слова та слова підтримки зібрала у відкриту “СенсоТеку” Всеукраїнська програма “Ти як?” разом із психологинею Світланою Ройз.

Щодня на платформі з’являтимуться нові підтримувальні послання, доповнені порадами для дорослих, дітей, ветеранів і всіх, хто шукає відновлення (з повним переліком можна ознайомитися за посиланням).

Дослідження програми показало: третина українців почуваються розчарованими (39 %) та безсилими (35 %). Ці стани — не свідчення втрати сенсів, а сигнал про потребу знову віднайти контакт із ними. Новий розділ “Самодопомога” пропонує прості щоденні техніки — від дихальних вправ до алгоритмів у кризових ситуаціях.

А разом з ЮНІСЕФ створили й мобільний застосунок — “Моментал”. Його м’який герой, Моментал, змінюється залежно від стану користувача або користувачки і веде крізь практики ментальної підтримки.

А вже 1 травня на платформах “Ти як?” і Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ стартує марафон ефірів — розмови з експертами, які поділяться власними опорами й щоденними практиками.

Місяць обізнаності про ментальне здоров’я вперше започаткувала у США організація Mental Health America у 1949 році. Тоді метою кампанії було підвищити обізнаність людей про те, що таке ментальне здоров’я, зменшити стигму навколо цієї теми та заохотити до профілактики.

З часом ініціативу підхопили у всьому світі й присвячують цій темі увесь травень. Зокрема, цьогоріч у Канаді гаслом стане Unmasking Mental Health — заклик говорити відверто і чесно про те, як почуваються люди насправді. А у Великій Британії фокусуватимуться на Community — темі того, як соціальні зв’язки впливають на психоемоційний стан людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *